Sida 1 av 1
Elmotordriven baklucka..någon som har det?
Postat: 10 feb 2012, 01:01
av Tocke
När jag beställde min bil kunde man inte få motordriven baklucka enligt säljaren...enligt honom vad den inte godkänd ännu i Sverige.
Men såhär i efterhand verkar alla andra länder ha den som tillval???
Är det någon som grävt i detta eller har detta monterat i sin bil?
Re: Elmotordriven baklucka..någon som har det?
Postat: 10 feb 2012, 09:11
av rolgy66
Tocke skrev:När jag beställde min bil kunde man inte få motordriven baklucka enligt säljaren...enligt honom vad den inte godkänd ännu i Sverige.
Men såhär i efterhand verkar alla andra länder ha den som tillval???
Är det någon som grävt i detta eller har detta monterat i sin bil?
Jag har eldriven baklucka, inga kommentarer från försäljaren om detta när den beställdes i slutet av augusti -11
sedan
Postat: 23 feb 2012, 11:45
av iki
Är lite spekulant på en i40 premium sedan, enligt säljaren så ingår inte elmanövrerad baklucka i nuläget på sedanen, men det ska komma senare... någon som vet? i specen som han tog fram till mig i datorn står det elmanövrerad baklucka som utrustning i premium!
Re: sedan
Postat: 27 feb 2012, 22:10
av Crilletheking
iki skrev:Är lite spekulant på en i40 premium sedan, enligt säljaren så ingår inte elmanövrerad baklucka i nuläget på sedanen, men det ska komma senare... någon som vet? i specen som han tog fram till mig i datorn står det elmanövrerad baklucka som utrustning i premium!
Jag har en i40 kombi m.136 premium med elbaklucka (tillval 5000:-)
Funkar mycket bra