Jag har köpt en Santa CM nu, en -08 crdi med automatlåda, för att slippa fler kopplingsbyten
Vad jag upptäckt och tänkte att jag skulle fråga om är att när jag höjer förarstolen för att komma upp till behaglig körposition så verkar inte stolen bli kvar där. Jag höjer den lite vid nästan varje tillfälla jag ska ut och åka.
Den är inte elektriskt manövrerbar.
När jag skulle under stolen för att felsöka så upptäckte jag en blå kontakt som var urdragen. Jag satte ihop den igen och undrar varför den var urdragen. Jag är inte första ägaren ska jag tillägga.
En annan fundering jag har är att det är ett ljud i bilen som jag tror kan vara ett hjullager, det tänkte jag be verkstan kolla på. Det är ju lite svårt att förmedla ljud till er i forumet
De här sakerna upptäckte jag inte vid provkörningen och jag vet inte om det skulle gjort någon skillnad heller det är ju garanti kvar på bilen. Den har gått 3500 mil
Mvh och trevlig midsommar//Lena

